Hudebníci

S kým spolupracujeme

Krása Quartet

Krása Quartet vznikl na Pražské konzervatoři v roce 2012 ve třídě Tomáše Strašila. Na festivalu Pražské jaro 2013 premiérovalo operu Pavla Trojana Pastýřská pohádka. Soubor se v roce 2013 zúčastnil soutěže Antonína Dvořáka. O rok později obsadil druhé místo na Soutěži Nadace Bohuslava Martinů. V roce 2015 hostovalo kvarteto na mezinárodním Bodenseefestivalu a současně se zúčastnilo kurzů Pavel Haas Quartet v rakouském Feldkirchu. Pro sezóny 2016 až 2019 získalo angažmá v Národním divadle v rámci moderního baletu Vertigo. V září 2017 se kvarteto zúčastnilo Karol Szymanowski International String Quartet Competition v Katowicích. V listopadu 2019 získal soubor druhou cenu na Soutěži nadace Bohuslava Martinů společně s cenou za vynikající provedení skladby Viktora Kalabise. Momentálně kvarteto pokračuje ve studiu pod vedením Štěpána Ježka (Bennewitz Quartet) na pražské HAMU a spolupracuje se členy Zemlinského kvarteta.

Výsledek naší spolupráce zde.

Beautiful Strings

Houslistka Monika Urbanová a harfenistka Hedvika Mousa Bacha založily duo Beautiful Strings během jejich studií na Akademii múzických umění v Praze v roce 2010. Společně vyhrály mnoho cen v různých mezinárodních soutěžích a jsou rovněž zkušenými sólistkami. Mezi lety 2011 a 2013 účinkovaly v Show Easy Living v divadle Mlejn, kde se kombinovala klasická hudba s leteckou akrobací. V roce 2017 dosáhli úspěchu na Netradičním Žižkovském podzimním festivalu a na Mezinárodním varhanním festivalu ve Filipově v Severních Čechách. Kromě hraní klasických verzí jednotlivých skladeb se také věnují vlastním aranžím. V roce 2013 duo vydalo CD Beau Soir s díly francouzských mistrů (včetně Clauda Debussyho, Maurice Ravela a Camille Saint-Saënsové). Jejich široký a rozmanitý repertoár - od baroka po současnost - a jejich virtuozita a preciznost si získaly široké uznání hudebních kritiků i široké veřejnosti.

Výsledek naší spolupráce zde.

Ludantaj Koroj

Duo Ludantaj Koroj je profesionální soubor složený ze dvou hlasů - lidského hlasu a violoncella, jedinečné a vzácné zvukové kombinace, která společně vytváří velmi autentický zážitek.

Dvě osobnosti, violoncellistka Sylva Jablonská a sopranistka Lenka Němečková, se setkali na projektu, který je spojil, aby se později rozhodli experimentovat na něčem novém a zvláštním. To dalo život Ludante Koroj, což v překladu z esperanta do angličtiny znamená "hra na srdce". Obě umělkyně se zaměřují hlavně na klasickou hudbu a tradiční písně a melodie, hrané v originálních aranžmá.

Výsledek naší spolupráce zde.

Duo Akordeon a klarinet

Klarinetistka Anna Paulová, studentka Akademie múzických umění v Praze a Musikhochschule v německém Lübecku na sebe upozorňovala od dětství na národních i mezinárodních soutěžích, kde získávala nejvyšší ocenění. Kromě jiných významných ocenění je vítězkou speciální ceny Golden Medal (High Distinction) na soutěži Vienna International Music Competition. V září 2019 se probojovala až do semifinále jedné z nejprestižnějších hudebních soutěží - ARD Musikwettbewerb německé veřejnoprávní televizní a rozhlasové soutěže ARD v Mnichově. 

Český skladatel a akordeonista Jiří Lukeš studoval na Pražské konzervatoři skladbu pod vedením Eduarda Douši a hru na akordeon pod vedením Ladislava Horáka. Během studií obdržel několik cen z akordeonových soutěží v Čechách, Chorvatsku, Slovensku. Jeho skladby zazněly na koncertech a festivalech v ČR, Slovensku, Itálii, Slovinsku, Chorvatsku, Číně, Srbsku a Ukrajině. V poslední době se zaměřuje na intermediální projekty. Spolu s kolegy založil skupinu O.E.M. Arts specializující se na performance a audiovizuální projekty. V současnosti je též pedagogicky činný na Pražské konzervatoři, ZUŠ Štefánikova a ZUŠ Taussigova. Od roku 2015 zastupuje ČR v organizaci Confédération Internationale des Accordéonistes spadající pod UNESCO.

Výsledek naší spolupráce zde.